Auto w podróży

Samochodem w daleką drogę

Jedyni wolą podróżować pociągami i samolotami, aby nie martwić się parkingami, awariami czy pilnowaniem prawidłowego kierunku jazdy, dla innych podróż samochodem to czysta przyjemność, mogą, bowiem zatrzymać się w dowolnej chwili lub zboczyć z drogi, aby obejrzeć atrakcję obok, której właśnie przejeżdżają, podróże samochodem bywają także szczególnie wygodne gdy ma się małe dzieci i trzeba zabierać wiele bagaży. Jednak każdy kierowca nim ruszy w drogę powinien zadbać o kilka spraw.

Pierwszą z tych spraw jest stan techniczny samochodu, jeśli wcześniej zauważą Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu samochodu, to to jest najlepszy moment by oddać go do mechanika, który go zdiagnozuje. Jazda niesprawnym samochodem może być bardzo niebezpieczna, a jeśli samochód zepsuje się za granicą, może też być dość kłopotliwa.

Przed podróżą należy także pamiętać o wymianie olejów oraz filtrów w samochodzie, zwłaszcza jeśli długo nie były one wymieniane, należy także zadbać o uzupełnienie płynu do spryskiwaczy.