Tanie nocowanie

Niskobudżetowe noclegi

W podróżach często najdroższym elementem są noclegi, które zwłaszcza w stolicach bogatszych krajów świata mogą stanowić barierę dla osób, które chciałyby je odwiedzić. Aby tak się nie działo, przedstawiamy kilka sposobów na tanie nocowanie.

  1. Couchsurfing – jest to dobra opcja dla osób, które uwielbiają poznawać nowych ludzi, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej couchsurfingu i znaleźć osobę, która udostępnia nocleg w danym mieście. Na stronie możemy także sprawdzić jakie opnie wystawili jej czy jemu inni nocujący. Jest to też dobry sposób na zwiedzanie miasta, bowiem mieszkańcy mogą polecić miejsca, których próżno szukać w przewodnikach. Cena: 0 zł.

  2. Hostele – jeśli szukamy taniego noclegu, to należy zwracać uwagę przede wszystkim na hostele, mają one niższe standardy niż hotele, ale także niższe niż one ceny. Najtańsze są te z nich, które oferują miejsca w pokojach 10 – 20 osobowych. Jeśli chcemy tanio przenocować w największych stolicach świata, to może być jeden z najtańszych sposobów.